Sarmal Yangın Kapısı

Mayıs 18, 2018

Sarmal Yangın Kapısı

Sticky
0

Sarmal Yangın Kapısı

Meydana gelebilecek yangın gibi felaketlerden korunabilmek ve zarar görmemek amacıyla sarmal yangın kapısı kullanılabilmektedir. Ortaya çıkan yangın durumlarında koruyucu özelliğinden dolayı can ve mal kaybı yaşanmaması için oldukça yararlı ve önleyici olan yangın kapılarıdır.

Sarmal Yangın Kapılarının Koruyucu Özellikleri

Sarmal yangın kapılarının en önemli özelliği yangın çıktığı sırada oluşabilecek etkileri imalat özelliklerine bağlı olarak engelleye bilmesidir. Çıkan yangın sırasında oluşan belirli derecedeki sıcaklığa bağlı olarak, sarmal yangın kapısı kapanmakta ve kapandığı ortamı yangın dumanı ve sıcaklık gibi etkilerin girmesini engelleyecek şekilde korumaktadır. Bu sayede yangının bütün kötü etkilerinin dış ortamda kalması sağlanmaktadır.

Sarmal yangın kapıları yangının derecesinin yükselmesinde açılma ve sızdırma yapmayacak şekilde tasarlanmaktadır. Özellikle sıcaklığın giderek yükseldiği durumlarda, kapının monte edildiği alana tutunma özelliği daha da artacak şekilde dizayn edilmektedir. Sarmal yangın kapılarının imalatı ve sonrasında belirli bir çok yöntem dahilinde kontrolleri yapılmakta ve standartları test edilmektedir. Yürürlükte olan belirli yönetmeliklerden ve denetimlerden dolayı sarmal yangın kapılarının, belirli kalite ve dayanıklılık standartlarına uygun üretilmesi gerekmektedir.

İmal ediliş özelliklerine bağlı olarak çeşitli sureler dahilinde yaşanan yangının dışarıda kalmasını sağlamaktadır. Kullanılan malzemelerin standartları sarmal yangın kapılarının ne kadar süre dayanabileceği konusunda belirleyici olmaktadır. Ayrıca kapılar imal edilirken kullanılacak alanın büyüklüğüne göre tasarlanmaktadır. İlave güvenlik yöntemleri eklenerek duman sızdırmama konusunda oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Sarmal Yangın Kapılarının Kullanım Alanları

Sarmal yangın kapıları ve otomatik kapılar kamu kuruluşlarında evlerde, endüstriyel işletmelerde, okullarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, tercihe bağlı olarak özel işletmelerde, sinema ve tiyatro gibi mekanlarda, isteğe bağlı olarak birçok işletme ve kuruluşta kullanılabilmektedir. Güvenlik önlemleri konusunda tercih edilmesi, yaşanabilecek felaketlerde can kaybını azaltmak için zaman kazanma konusunda etkili olmaktadır.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*